skip navigation

AAO LEAGUE SCHEDULE & STANDINGS

Scroll down to view game schedules for every team and division!

Division   Tourney Machine Team Name HEAD COACH  
Boys Rising Stars   Alma Jason Moore
Boys Rising Stars   BWHS    
Boys Rising Stars   BHS Gold 3rd Ben Carroll
Boys Rising Stars   BHS Gold 4th Michael Brock
Boys Rising Stars   BHS White Matt Hicks
Boys Rising Stars   BHS Black -Sanders Steven Sanders
Boys Rising Stars   BHS Black 3rd Stephen Williams
Boys Rising Stars   Farmington Tyler Williams
Boys Rising Stars   Fayetteville - Cooper Richard Cooper  
Boys Rising Stars   Fayetteville - Cueva Hector Cueva  
Boys Rising Stars   Fayetteville Thunder Tim Pollard
Boys Rising Stars   Siloam Springs Gray Scott Vachon
Boys Rising Stars   Siloam Springs Maroon Dane Addington
Boys Rising Stars   St. Joseph Keith Perrenoud
Boys Rising Stars   Young Life Demetrius Fowler
5th Grade BOYS Gold Alma Kelli Peppas
5th Grade BOYS Gold Bentonville West Gold Bobby Decker
5th Grade BOYS Gold BHS Black Jason Slepecki
5th Grade BOYS Gold BHS Gold Dan Cranney
5th Grade BOYS Gold Farmington Leon Thomas
5th Grade BOYS Gold Fayetteville Trey Trumbo  
5th Grade BOYS Gold Holt Maroon Harlin Trumbo  
5th Grade BOYS Gold McNair Blue Lance Fisher  
5th Grade BOYS Gold McNair White Trey Trumbo  
5th Grade BOYS Gold Owl Creek Danny Bowers  
5th Grade BOYS Gold Rogers David Regan
5th Grade BOYS Gold Springdale iYes Oscar Sealy
5th Grade BOYS Silver Bentonville West Navy Bobby Decker
5th Grade BOYS Silver Hellstern Ryne Pope
5th Grade BOYS Silver Holt White Coach "Loom"  
5th Grade BOYS Silver McNair Bert Mayo  
5th Grade BOYS Silver Providence Justin Hunter
5th Grade BOYS Silver Siloam Springs Gray Kendal Moore
5th Grade BOYS Silver Siloam Springs Maroon Josh Allen
5th Grade BOYS Silver Sonora David Bates
5th Grade BOYS Silver St. Joseph John Garlinghouse
5th Grade BOYS Silver Tyson Greg Cordell
6th Grade BOYS Gold Alma Jill Waters
6th Grade BOYS Gold B'ville Khaleel Rose
6th Grade BOYS Gold Bentonville West Stephen Hawkins
6th Grade BOYS Gold BHS Black Joe Manthe
6th Grade BOYS Gold BHS Gold Mason Snow
6th Grade BOYS Gold Farmington Wade Ramer
6th Grade BOYS Gold Hellstern - Myers Jeff Myers
6th Grade BOYS Gold Heritage Chad Arnhart
6th Grade BOYS Gold Holt Chris Plant  
6th Grade BOYS Gold McNair Blue Dax Luningham  
6th Grade BOYS Gold McNair White Todd Schaefer  
6th Grade BOYS Gold Owl Creek Nick Jones  
6th Grade BOYS Gold Rogers Black David Lawing
6th Grade BOYS Gold Sonora Kyree McCray
6th Grade BOYS Silver BHS Gray John Tomescko
6th Grade BOYS Silver BHS White Lou Rhuda
6th Grade BOYS Silver Farmington Ray Womack
6th Grade BOYS Silver Hellstern Black Duane Rhodes
6th Grade BOYS Silver NWA Hornets Kevin Kirkman
6th Grade BOYS Silver Kelly Randy Pounders
6th Grade BOYS Silver Providence Corey Colbert
6th Grade BOYS Silver Rogers Blue Wade Jones
6th Grade BOYS Silver Rogers White Scott Johnson
6th Grade BOYS Silver Siloam Springs Tad Thompson
6th Grade BOYS Silver St. Joseph Patrick Hester
6th Grade BOYS Silver Tyson Chase Banks
Girls Rising Stars   Alma Dustin Hughes
Girls Rising Stars   BHS Black 3rd Joveta Thrasher
Girls Rising Stars   BHS Black 4th Mike Malone
Girls Rising Stars   Can't Stop Just One Josh Neal
Girls Rising Stars   Farmington 3rd Ryan Scogin
Girls Rising Stars   Farmington 4th Lindsay Jester
Girls Rising Stars   Fayetteville White Chris Terry  
Girls Rising Stars   Fayetteville Purple Brad Johnson  
Girls Rising Stars   Rogers 3rd Claric Grimes
Girls Rising Stars   Rogers 4th Keith Cates
Girls Rising Stars   Springdale Lauren Lundquist
Girls Rising Stars   St. Joseph Ashley Davis
5th Grade GIRLS   Alma Dustin Hughes
5th Grade GIRLS   BHS Black Tim Whitaker
5th Grade GIRLS   Bentonville West Casey Henry
5th Grade GIRLS   Farmington Bryant Dillard
5th Grade GIRLS   Holt Delona Tuttle  
5th Grade GIRLS   Kelly Autumn Sims
5th Grade GIRLS   McNair White Amy Underdown  
5th Grade GIRLS   McNair Blue Katie Buria  
5th Grade GIRLS   Owl Creek Brad Johnson  
5th Grade GIRLS   Rogers Marc Bryant
5th Grade GIRLS   Siloam Springs Kimmy Deines
5th Grade GIRLS   Springdale Antonio Cotton  
5th Grade GIRLS   St. Joseph Matt Bishop
5th Grade GIRLS   Tyson Jamel Coachman
6th Grade GIRLS   Alma Chris Noyes  
6th Grade GIRLS   Bentonville West Shaun McCoy
6th Grade GIRLS   BHS Black Luke Lancelle
6th Grade GIRLS   BHS Gold Ben Langford
6th Grade GIRLS   Farmington Ryan Scogin
6th Grade GIRLS   Hellstern Gus Wilson
6th Grade GIRLS   Holt Maroon Delona Tuttle  
6th Grade GIRLS   Holt White Ashley Ragland  
6th Grade GIRLS   Kelly Scotty Person
6th Grade GIRLS   McNair Derrick Bobbitt  
6th Grade GIRLS   Owl Creek Tyrone Washington  
6th Grade GIRLS   Providence Denise Bonanno
6th Grade GIRLS   Rogers Heather Engleman
6th Grade GIRLS   Siloam Springs Tracie McEarchen
6th Grade GIRLS   Sonora Jessica Olsen
6th Grade GIRLS   Tyson Josh Tarver

2018-2019 AAO LEAGUE SEASON SCHEDULE

 

SATURDAY'S 5TH/6TH (& RISING STARS overflow)
 

Nov. 3

Nov. 10 
Team Photo

Nov. 17 Team Photo

Dec. 1 

Dec. 8 

Dec. 15 

Jan. 5


Jan. 12

Jan 26 & 27 
Championship Tournament 

 

If there's a cancellation, due to inclement weather, then the missed games/events will be missed and not made up.

WEDNESDAY'S RISING STARS (3rd/4th Grade)

Nov. 7

Nov. 14

Nov. 28 Team Photo

Dec. 5

Dec. 12

Dec. 19

Jan. 9

Jan. 16

Jan. 23, 26-27 Championship Tournament tba